Ayhan Bilgen'den Şok Açıklamalar

Ayhan Bilgen'den Şok Açıklamalar

Üniversitede okurken Yeniden Mücadele örgütlenmesinin gençlik çalışmaları içinde bulunduğunu söyleyen Ayhan Bilgen, "Yeniden milli mücadele bir tezdir. Bence de değerli bir tezdir. Evet, ben üniversite yıllarında gençlik çalışmaları içerisinde bulundum, yayıncılık yaptım, radyo çalışmalarında bulundum. Vakıf çalışmalarında bulundum o zaman Islahatçı Demokrasi Partisi diye, Bayrak Dergisi diye olarak biliniyordu. Ve yeniden milli mücadele tezi şunun üzerine oturur, bugün bile bence güncelliğini koruyor. " dedi. Ayhan Bilgen'in 13 Nisan 2022 tarihinde yayımlanan Politik Adam Programı'nın röportajının ikinci bölümünü sunuyoruz.  

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Türkiye'nin  sesi Partisi Kurucu Genel Başkanı Ayhan Bilgen, bugüne kadar sır gibi sakladığı sırrını   ilk kez moderatörlüğünü genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un yaptığı Politik Adam Programında paylaştı. "Benim dedem vefat ettiğinde sırtında süngü deliği vardı" diyen yaşanan vahşeti şu ifadeler ile anlattı: "Annesi çocuklarını yaş sırasına göre üst üste koyuyor, yani en alta en küçüğü, onun üzerine büyüğü sıralama yapıyor, kendisi de hamile olmasına rağmen süngüyle kendisi hayatını kaybediyor, diğer çocukları ölüyor, en altta sadece dedem hayatta kalıyor. Ve yani sırtında süngü deliği vardı"

Üniversitede okurken Yeniden Mücadele örgütlenmesinin gençlik çalışmaları içinde bulunduğunu söyleyen Ayhan Bilgen, "Yeniden milli mücadele bir tezdir. Bence de değerli bir tezdir. Evet, ben üniversite yıllarında gençlik çalışmaları içerisinde bulundum, yayıncılık yaptım, radyo çalışmalarında bulundum. Vakıf çalışmalarında bulundum o zaman Islahatçı Demokrasi Partisi diye, Bayrak Dergisi diye olarak biliniyordu. Ve yeniden milli mücadele tezi şunun üzerine oturur, bugün bile bence güncelliğini koruyor. Türkiye bir Kurtuluş Savaşı verdi, bağımsızlığını kazandı ama sonra kültürel, iktisadi, siyasi bağımsızlığını sağlamak için yeni bir yeniden mücadele ruhuyla, felsefesiyle, perspektifiyle siyaset yapmalı, kültür politikalarını, ekonomi politikalarını, dış politikasını bu mantıkla yürütmeli. Yani bizim kurucu ruhumuzu borçlanma politikasına da, bölgesel barış politikasına da, iç toplumsal barışa da, demokrasiye de her alana taşımamız gerektiği tezidir. Ben bu tezi hala olumlu ve değerli görüyorum" diye konuştu. 

Kurduğu Türkiye'nin Sesi Partisi ile siyaset sahnesin9e yeniden boy gösteren Ayhan Bilgen, genel yayın yönetmenimiz Fehmi Çalmuk'un moderatörlüğünü yaptığıı BBNTÜRK'teki Politik Adam programında önemli açıklamalarda bulundu.