HDP'ye Kırmızı Kart - Fehmi Çalmuk

HDP'ye Kırmızı Kart


Yine bağrımız yandı.

Amerika başta olmak üzere Avrupa destekli terör örgütünün aralarında MİT mensuplarını da bulunduğu 13 askerimizi şehit etmesi ve tarihi operasyonlardan biri olarak nitelendirilen Kartal Pençe-2 operasyonu da şehit olan 3 askerimizin şehadeti toplumumuzu derinden üzdü. Şehit haberleri yeni değil. ‘Türkiye terörle mücadele ediyor’ diyenler çıkabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Şehitler Tepesi boş değil” ifadesinde yer alan vatan ve millet uğruna canını seve seve feda eden kahraman ordumuzun mücadelesi burada kalmayacak. Anlaşılan o ki daha da şiddetlenerek devam edecek. Yalnızca Anadolu topraklarında değil Irak’ın kuzeyinde, Suriye'de, İran ve Ermenistan sınırında da konuşlanan terör örgütü unsurlarına karşı Türkiye kapsamlı bir mücadeleye hazırlanıyor. Bu mücadelede Türkiye'deki siyasi partilerin tek vücut olması gerekirken PKK başta olmak üzere bazı muhalefet partisi milletvekillerinin şehit haberleri ve operasyonlarla ilgili ‘Bu toprağın çocuğu’ olduğunu göstermeyecek şekilde açıklama yapmaları Büyük Türk milletinin kanına dokunmaktadır.
Geçmiş tarihimize baktığımız zaman sabrı, tevekkülü ön planda tutan Aziz milletimizin son olaylardan sonra ‘Kahrolsun PKK’ derken onun işbirlikçi unsurlarını siyasi uzantılarını da affetmesi onlara geleneksel bir tolerans göstermesi mümkün değildir. Bu açıdan baktığımız zaman halen terörü PKK lanetleyemeyen siyasi tavrını Türkiye Cumhuriyeti'nden yana değil terör örgütünden yana ve onun hamisi ABD ve Avrupa Birliği'nin sözleri ile yorumlayan Parti yöneticileri tarihi bir sorumluluk taşımaktadır. HDP için yolun sonu gelmiştir. Ya kurallara uyacak ya da kapatılacaktır. Futbol sahasında bile rakibinin hamlelerine karşı sert defans gösteren faul yapan oyuncuya hakem tarafından gösterilen sarı kart yerini kırmızı kartı bırakacaktır. HDP kırmızı kartla siyasi kulvardan atılacaktır ya sahadaki şartlara uyacaktır. 

Yazıyı kaleme alırken  İçişleri Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Emniyet ve Jandarma genel müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlıkları birimlerince yürütülen PKK7KCK operasyonlarında 718 kişi gözaltına alındı. PKK/KCK operasyonlarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "40 ilde aralarında HDP il ve ilçe başkanlarının da olduğu 718 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alma işlemleri halen devam etmektedir" denildi.


Arkası gelecek. Ve inadına Türkiye kazanacak. 
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Kas

Erdoğan'a Karşı Yeni Cephe

22Kas

Uşaklar, Yumuşaklar, Yavşaklar

16Kas
09Ağs

Er İşi, Şer İşi

02Ağs